EKAP AKADEMİ KULLANIM KOŞULLARI, GİZLİLİK ve GÜVENLİK POLİTİKASI

EKAP Akademi, Kamu İhale Kurumu (KİK) bünyesinde kamu ihale mevzuatı konusunda eğitim içeriği sağlamak, farkındalık düzeyini artırmak ve kamu alımları alanında paydaşlar arasındaki iletişimi artırmak amacıyla kurulmuş olup, faaliyetlerini ekapakademi.kik.gov.tr internet adresi ve online eğitim platformlarında Kamu İhale Kurumu tarafından yönetilen adresler (kamuihalekurumu.adobeconnect.com, youtube.com, zoom.us gibi) üzerinden gerçekleştirmektedir.

Kullanım Koşulları

EKAP Akademi web sitesinde ve hizmetlerin gerçekleştirilmesi için yararlanılan, Kamu İhale Kurumu tarafından yürütülen ve kullanıcılar ile paylaşılan internet adreslerinde yer verilen yazılı, işitsel ve görsel tüm içerikler kamu alımları ve kamu ihaleleri mevzuatı konusunda eğitim ve bilgilendirme maksatlı olup, gerek uyuşmazlık çözümü konusunda, gerek 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ile Kamu İhale Kurumuna verilen görevler açısından Kamu İhale Kurumunu ve Kamu İhale Kurulunu bağlayıcı nitelikte değildir.

Kullanıcılar hiçbir şekilde internet sitesinde yer alan bilgilerin eksik veya hatalı olduğuna istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Kullanıcı, EKAP Akademi bünyesinde yer alan bilgileri referans alarak işlem yapmak niyetinde olduğunda, nihai ve güvenilir bilgiyi resmi kurum ve kuruluşlardan temin etmekle yükümlü olduğunu ve internet sitesinde yer alan içeriğin eksik veya hatalı olması yahut güncel olmaması nedeniyle Kamu İhale Kurumunun herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul eder.

EKAP Akademi ve Kamu İhale Kurumu, kendi takdirinde olmak üzere, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kısıtlama, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme, sona erdirme haklarını saklı tutar. EKAP Akademi, yayınlanan tüm içeriğinin eksiksiz, hatasız ve güncel olması için çalışmakta olup, mevcut ya da oluşabilecek hatalar veya eksiklikler için herhangi bir garanti verilmemektedir.

EKAP Akademi bünyesinde sunulan tüm içerik, dosya, belge ve doküman Kamu İhale Kurumu mülkiyetindedir. Sitede yer alan yazılı, basılı, işitsel ve görsel tüm içerik, metinler, çizimler, ses, animasyon, video dosyaları, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, ticari amaçlı olsun veya olmasın değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, dağıtılamaz.

Kullanıcılar, kullanım koşulları altında belirtilen ve yasal sınırlar çerçevesinde erişim ve hizmetlerden faydalanmak amacıyla ve sınırlı şekilde bir kullanım hakkına sahiptir. Bu kullanım hakkı, Kamu İhale Kurumunun lisans hakkı tanıdığı şekilde yorumlanamaz. Kullanıcılar, siteyi ziyaret ederek ve kullanarak bu koşulları kabul etmiş olurlar.

Gizlilik ve Güvenlik Politikası

EKAP Akademi, çeşitli amaçlarla kişisel verileri toplamaktadır. Akademi üzerinden çeşitli form ve anketlerin doldurulması ve mail yoluyla iletişime geçilmesi suretiyle kullanıcılar, kendileri ile ilgili kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma/kurum/kuruluş bilgileri, telefon, adres, e-posta adresleri gibi) Akademi tarafından faaliyet amaçlar çerçevesinde toplanmaktadır. EKAP Akademi, hizmetlerimizle nasıl etkileşim kurduğunuzu kaydederek ve cihazınızda çalışan yazılımdan kullanım verileri alarak da veri elde edebilir. Yasaların izin verdiği şekilde, halka açık ve ticari üçüncü taraf kaynaklardan da veri elde edebilir.

EKAP Akademi, kişisel verilerin güvenliğine önem verir ve öncelikli tutar, yetkisiz erişim, açıklama, kullanım, değişiklik, hasar veya kayıptan korumak amacıyla uygun fiziksel, idari ve teknik önlemler alınır. Toplanan kişisel veriler, yalnızca sayılan amaçlar doğrultusunda kullanılabilir. EKAP Akademi, hizmet sunumu, etkinleştirme, doğrulama, hatırlatma, kullanıcı isteklerini yerine getirme, teknik destek sağlama, kullanıcı onayı ile iletişime geçme, bilgi sunma, ihtiyaç duyulması halinde güncelleme, güvenlik ve gizlilik konusunda önemli bildirimler gönderme, veri analizi, araştırma ve geri bildirim yolları ile iyileştirme, geliştirme, geçerli yasak gerekliliklere ve veri politikalarına uyma ve bunları uygulama işlemlerini gerçekleştirebilir. İnternet sitesi ziyaret edildiğinde; sunucular tarafından standart olarak, ziyaretçinin internet hizmet sunucusu tarafından verilen IP adresi, siteye ulaşmadan önce bulunan internet sitesi, site üzerinden ziyaret edilen sayfalar, ziyaretin tarihi ve süresi kayıt edilir. Aynı zamanda EKAP Akademi, web sitesi ziyaretçi ve kullanıcı istatistikleri gibi kişisel olmayan verileri toplar ve bunları hizmetlerini ve içeriklerini iyileştirme ve geliştirme amacıyla kullanır. EKAP Akademi, mevcut yasal düzenlemelere uymak ve yasal işlemler sebebiyle kişisel verilerinizi emniyet yetkilileri, yargı kurumları ve diğer devlet kurumlarına açıklayabilir.

EKAP Akademi, kişisel verilerin korunması ile ilgili yasal mevzuat kapsamında, kendisine başvurulduğu takdirde, ilgili kişisel verilerin sistemde kayıtlı olup olmadığı, kayıtlı ise hangi verilerin kayıtlı olduğu konusunda başvuru sahibini bilgilendirir. Başvuru sahibi kişisel verilerini gözden geçirebilir, güncelleyebilir, silebilir, kişisel verilerinin işlenmemesini talep edebilir.

EKAP Akademi web sitesi, düzgün işleyiş amacıyla  bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza tanımlama bilgisi olarak bilinen küçük bir veri parçası yerleştirebilir. Tanımlama bilgisi, bir web sunucusu tarafından bilgisayara ya da mobil cihaza depolanan metin dosyasıdır ve tanımlama bilgisi içeriği, yalnızca kendisini oluşturan sunucu tarafından alınıp okunabilir. Diğer birçok web sitesi ya da internet servis sağlayıcısı gibi BTK Akademi de kullanıcı deneyimini iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Tanımlama bilgileri bu politikada belirtilmeyen bir amaç doğrultusunda kullanılamaz.

EKAP Akademi ile paylaşılan tüm kişisel verilerin doğruluğu kullanıcıların sorumluluğundadır. Hatalı veri paylaşımı nedeniyle EKAP Akademi sorumlu tutulamaz. Bağlantı verilmesi EKAP Akademi tarafından o sitenin ve sitede sunulanların onaylandığı anlamına gelmez.

EKAP Akademi web sitesinde EKAP Akademi veya Kamu İhale Kurumu tarafından işletilmeyen web sitelerine bağlantılar yer alabilir. Bu bağlantılar vasıtasıyla ulaşılan diğer sitelerin politika ve uygulamalarından EKAP Akademi veya KİK sorumlu değildir.

 

Telif Hakları

EKAP Akademi bünyesinde gerek herkese açık olarak gerekse kişiye özel erişim vasıtaları ile sunulan tüm içerikler, eğitim video ve dokümanları, dosyalar ve belgeler Kamu İhale Kurumuna aittir.

EKAP Akademi’de yer verilen içerik herhangi bir şekilde içerik EKAP Akademi bünyesi dışında paylaşılamaz, yeniden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, kalıcı olarak kaydedilemez ve dağıtılamaz.  Ancak EKAP Akademi içeriklerinin ekapakademi.kik.gov.tr tabanlı adresi bağlantı verilerek tanıtımı yapılabilir.

Mail Listesi Aboneliği ve Mail Gönderimi

EKAP Akademi tarafından kullanıcılarına tüm e-posta iletileri ekapakademi@kik.gov.tr adresinden gönderilmektedir. EKAP Akademi tarafından ticari içerikli e-posta, SMS vb. gönderimler yapılmamakta olup, kullanıcılar tarafından EKAP Akademi ile paylaşılan hiçbir iletişim bilgisi üçüncü parti kişi veya kurumlar ile paylaşılmamaktadır.

EKAP Akademi tarafından gönderilen e-posta iletileri aşağıdaki içerikleri kapsar:

  • Yeni eklenen eğitim içerikleri, interaktif video eğitimleri, sanal sınıf eğitimleri ve eğitim,
  • Yeni eklenen geliştirmeler, kullanıcı arayüzleri ve eğitim modülleri,
  • Kullanıcıların katılımına ihtiyaç duyulan hususlarda davetler,
  • Güvenlik ve gizlilik ile ilgili ihtiyaç duyulan bilgilendirmeler.

EKAP Akademi kullanıcıları, kendilerine iletilen maillerde yer alan bağlantıyı kullanarak istedikleri zaman mail listesi aboneliğini sonlandırarak yeni bildirim almamayı tercih edebilirler.

 

İletişim

Adres

Kamu İhale Kurumu

Eğitim Dairesi Başkanlığı

Mevlana Bulvarı (Konya Yolu)

No:186 06520 Balgat / ANKARA

Telefon

0 312 218 45 00 (pbx)

Mail Adresi

ekapakademi@kik.gov.tr

KEP Adresi

kik@hs01.kep.tr